Piękne usta może mieć każdy!

Chyba każda kobieta pragnie mieć piękne, duże i jędrne usta. Są one bowiem pewnego rodzaju wizytówką kobiety i nie da się ukryć, że z racji swojej „lokalizacji”, są mocno widoczne. Nie każdą kobietę natura obdarzyła takimi właśnie ponętnymi ustami, ale teraz już nie jest to żaden problem, gdyż imponujący efekt można osiągnąć dzięki rozmaitym zabiegom, które usta nie tylko powiększają, ale też wygładzają, sprawiają, że wyglądają „młodzieńczo”.

 

Zabiegi upiększające/powiększające usta

 

Bardzo popularnym zabiegiem, z racji tego, że jest nieinwazyjny i bezpieczny, jest powiększanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego. Odpowiednio wprowadzony (i w odpowiedniej ilości!) powiększa, wygładza usta, poprawia ich kontur i nadaje piękny kształt. Kwas hialuronowy jest bezpieczny, ponieważ jest on jednym ze „składników” ludzkiego organizmu i to właśnie między innymi on odpowiada za elastyczność skóry – gdy z wiekiem skóra staje się mniej jędrna, jest to związane właśnie z tym, iż kwasu hialuronowego w organizmie jest coraz mniej (bo z czasem go zwyczajnie ubywa). Zabieg wykonywany jest przy miejscowym znieczuleniu. Z racji tego, że kwas stopniowo wchłania się, zabieg trzeba powtarzać (średnio co 6-12 miesięcy).

 

Kolejną popularną metodą jest wypełnianie ust botoksem. Pod nazwą tą kryje się tak zwana toksyna botulionowa. Jak i w przypadku kwasu hialuronowego, botoks wprowadza się przy pomocy cieniutkiej igły i tak samo powiększa, wygładza wszelkie nierówności. W odróżnieniu od kwasu hialuronowego nie jest on jednak już tak naturalny, dlatego też nie każda kobieta może metodę tę stosować. Zanim usta uzyskają ostateczną formę po zabiegu, musi minąć około tydzień. Zabieg także co kilka miesięcy należy powtarzać dla utrzymania zadowalających efektów.

 

Jeśli nie botoks i nie kwas hialuronowy, można zdecydować się także na wypełnienie ust silikonem. Wówczas efekty są stałe. Jest to już jednak zabieg o wiele bardziej inwazyjny, bo wymaga umieszczenia sylikonowych implantów pod naskórkiem. Odbywa się on również w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych.

Potencjalne zagrożenia

Wykonanie każdego, nawet najmniejszego i teoretycznie nieinwazyjnego zabiegu może nieść za sobą pewne zagrożenia, poza tym do niemal każdego zabiegu przypisane są pewne przeciwwskazania. Najczęściej przeciwwskazaniami są opryszczka jamy ustnej, cukrzyca, a także problemy z krzepliwością. Generalnie środki wykorzystywane do zabiegów powiększania ust nie powinny wywoływać żadnych reakcji alergicznych, jednak należy mieć świadomość tego, że pewne skutki uboczne mogą wystąpić.

Zazwyczaj po zabiegu powiada się lekki obrzęk oraz zaczerwienienie, ale znikają one bardzo szybko. Osoby szczególnie wrażliwe mogą odczuwać nieduży ból oraz swędzenie, ale to także powinno szybko minąć (najwyżej 2-3 dni). Zdarza się czasem, iż pojawiają się małe krwiaki, ale i one znikną po kilku dniach.