Istnieje bardzo wiele sposobów na odzyskanie pięknego, młodzieńczego wyglądu, jędrnej i ponętnej skóry. To, na jakie rozwiązanie postawimy, zależy wyłącznie od nas, naszych oczekiwań i możliwości finansowych. Dla każdego coś się znajdzie – od zabiegów mniej po bardziej inwazyjne, tańszych czy też całkiem sporo kosztujących, po zabiegi, po których efekty są stałe lub też czasowe. Ostatnimi czasy w „rankingach popularności” na prowadzenie wychodzą tak zwane nici PDO…

Nici PDO – co to takiego?

Popularne i coraz to częściej stosowane nici PDO to nici liftingujące, wykonane z polidioksanonu (materiał ten jest mocnym włóknem syntetycznym, które po określonym czasie rozpuszcza się w tkance). Choć bardzo chętnie wykorzystywane są do poprawiania wyglądu twarzy, równie doskonale sprawdzają się także w przypadku innych partii ciała. A zatem przy ich pomocy można poprawić między innymi wygląd piersi, szyi, dekoltu, ud, pośladków. W odróżnieniu od tradycyjnego liftingu, nici PDO są niemal nieinwazyjne, nie pozostawiają blizn, nie są też widoczne „gołym okiem”, ani wyczuwalne pod palcami.

Zalety nici PDO

Sam zabieg nie trwa długo, a po zabiegu czas rekonwalescencji również nie jest długi. Ogromną zaletą omawianych nici jest to, iż skóra (zwłaszcza skóra twarzy) ma bardzo naturalny wygląd. Nie jest zatem w żaden sposób dziwacznie „ponaciągana”, nie daje wrażenia sparaliżowanej. Nici umieszczone odpowiednio pod skórą pobudzają produkcję kolagenu, wzmacniają mięśnie oraz ścięgna – są pewnego rodzaju „rusztowaniem”, dzięki któremu skóra twarzy jędrna.

Nici PDO są doskonałym wyborem dla osób niecierpliwych, które chciałyby pierwsze efekty po zabiegu widzieć natychmiast. Zabieg z użyciem nici daje zaś taką możliwość, a w kolejnych dniach jest jeszcze lepiej! Nici są bezpieczne, nie trzeba ich wyciągać, bowiem, jak było wspomniane wyżej, wchłaniają się po jakimś czasie i nie ma po nich żadnego śladu. Fantastyczny efekt zabiegu utrzymuje się średnio dwa lata, a zatem znacznie dłużej niż ma to miejsce w przypadku zastosowania botoksu czy też kwasu hialuronowego.

Skąd pochodzą nici PDO?

Nici PDO nie mają bardzo długiej historii, bowiem powstały zaledwie kilka lat temu w Korei Południowej. Nie były one jednak od razu stosowane w medycynie estetycznej, gdyż początkowo wykorzystywano je między innymi w szwach podskórnych i skórnych w ginekologii, okulistyce czy gastroenterologii. Nici posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE, dlatego też można je stosować na obszarze Unii Europejskiej, a od niedawna w Polsce.

Nici PDO – efekty

Użycie nici daje efekt liftingujący. Dzięki nim można odmłodzić skórę, zwęzić pory, wygładzić zmarszczki, a nawet rozjaśnić skórę. W obrębie twarzy nici wykorzystywane są głównie do wygładzania zmarszczek poziomych i pionowych, modelowania podbródka, policzków, likwidacji „worków pod oczami”. Dzięki nim można ponadto ładnie ukształtować i ujędrnić piersi, a także likwidować otyłość.