Szukając idealnego zabiegu, który pomoże odzyskać zdrową, piękną skórę, a tym samym polepszyć wygląd, koniecznie warto poświęcić chwilę uwagi mezoterapii igłowej. Metoda ta jest bardzo dobrze znana i stosowana już od dłuższego czasu, dlatego też nie jest tajemnicą, iż daje ona bardzo pozytywne efekty. Czym zatem jest mezoterapia, kiedy warto po nią sięgnąć?

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapię igłową oferuje większość gabinetów medycyny estetycznej, dlatego że jest to metoda niezwykle skuteczna. Nie jest ona jednak wykorzystywana tylko i wyłącznie w medycynie estetycznej, bowiem stosuje się ją także w takich dziedzinach medycyny jak między innymi dermatologia, reumatologia, ortopedia czy nawet psychiatria.

 

Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadzany jest przy użyciu cienkiej igły lub też specjalnego pistoletu do mezoterapii. W czasie zabiegu wstrzykuje się śródskórnie określone niewielkie dawki substancji leczniczych bezpośrednio do miejsc wymagających odnowy/leczenia/upiększenia. To, jakiego rodzaju są to substancje, uzależnione jest od tego, z jakim problemem chcemy walczyć.

 

Zabieg mezoterapii igłowej może przeprowadzać tylko wykwalifikowany lekarz. Jest to zabieg nie tylko skuteczny, ale także nieinwazyjny i tym samym bezpieczny dla pacjenta. Mezoterapii można poddawać zarówno twarz, szyję i dekolt, ramiona, brzuch, dłonie czy pośladki.

Substancje lecznicze czyli…

Osoba odpowiedzialna za wykonanie zabiegu, a zatem odpowiedzialna jednocześnie za pacjenta, musi być doświadczona i wykwalifikowana. Każdy człowiek i każdy problem są inne, dlatego też liczy się indywidualne podejście. Ważny tutaj jest wiek pacjenta, stan zdrowia, rodzaj problemu. Najczęściej stosuje się mieszankę co najmniej trzech składników, tak zwany „koktajl”. Są to między innymi substancje regenerujące i rewitalizujące.

Mezoterapia rozwiązaniem każdego problemu?

Być może nie każdego, ale z całą pewnością bardzo wielu! Można dzięki niej nie tylko odmłodzić skórę, ale leczyć cellulit, łysienie i wiele innych przykrych dolegliwości i chorób. Mezoterapia igłowa doskonale sprawdza się w walce z niechcianymi zmarszczkami, pobudza produkcję elastyny oraz kolagenu, powoduje, że skóra jest znacznie bardziej jędrna, nawilżona, odżywiona i jej ogólny stan znacznie się poprawia. Kobiety coraz to chętniej zawierzają mezoterapii igłowej w walce z cellulitem, bowiem dzięki zabiegowi zabiegowi skóra staje się jędrna i wygładzona, a wszystko dlatego, że ma miejsce wzmożony przepływ chłonki oraz krwi.

 

Mezoterapię, w zależności od rodzaju problemu, można stosować jako samodzielny zabieg, ale także w połączeniu z innymi zabiegami (w szczególności z masażami, peelingiem, mikrodermabrają) – wówczas taka terapia jest jeszcze bardziej skuteczna, a efekty oszałamiające.

 

Czy mezoterapia naprawdę może powstrzymać proces łysienia? Oczywiście, że tak! Włosy wypadają, gdy są z jakiegoś powodu mocno osłabione. Serwując im zaś odpowiednią dawkę minerałów, witamin, aminokwasów i jeszcze innych cennych składników można nie tylko powstrzymać łysienie, ale także sprawić, iż już utracone włosy zaczną odrastać.

Czy każdy może poddać się mezoterapii?

Niestety nie. Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, zanim udamy się do gabinetu medycyny estetycznej w celu zgłoszenia się na zabieg. Zabiegowi nie mogą poddawać się między innymi kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, osoby chore na choroby nowotworowe, na cukrzycę. Przeciwwskazaniem jest także bardzo wrażliwa skóra (w tym skóra naczynkowa).