Co kryje się pod hasłem „piękne usta”? Większość kobiet piękne usta rozumie jako te, które są pełne (niekoniecznie bardzo duże), delikatne i miękkie. Ale to nie wszystko! Usta powinny być też symetryczne, a nie każdą kobietę takimi właśnie ustami natura obdarzyła. Obecnie nie jest jednak wielkim problemem to, aby cudowny, ponętny wygląd ust uzyskać. W jaki sposób to zrobić?

Dlaczego wygląd ust jest tak ważny?

Usta, niezależnie od tego, jakie są, rzucają się w oczy. Gdy mówimy, osoby słuchające nas nie zawsze patrzą nam prosto w oczy, ale właśnie na usta. Dlatego też tak wiele osób (zwłaszcza kobiet) przywiązuje ogromną wagę do ich wyglądu. Niewielka zmiana wyglądu ust – poprawienie konturu, wygładzenie czy delikatne powiększenie, bardzo mocno (i bardzo pozytywnie) mogą zmienić wygląd całej twarzy.

Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą!

Obecnie można wybierać wśród rozmaitych zabiegów, które mają na celu powiększyć czy też w inny sposób upiększyć

usta. W większości nie są to zabiegi ani inwazyjne, ani też bolesne. Warto też wiedzieć o tym, iż zabiegi te wcale nie są bardzo drogie, dlatego każda kobieta, która uważa, iż jej usta potrzebują pomocy specjalisty, będzie mogła pozwolić sobie na dany zabieg.

 

Jakie zabiegi?

Chyba najbardziej popularnym zabiegiem wykonywanym na ustach jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Dzięki podaniu kwasu usta stają się gładkie, poprawia się także ich kontur, można je powiększyć do żądanej wielkości. Kwas hialuronowy jest bezpiecznym rozwiązaniem, gdyż po pewnym czasie wchłania się. To jednak powoduje jednocześnie, iż zabieg należy powtarzać dla utrzymania efektów. Efekty zabiegu utrzymują się zwyczajowo co najmniej pół roku, czasem do roku (wiele oczywiście zależy od indywidualnych uwarunkowań). Choć zabieg nie jest bolesny (kwas jest wstrzykiwany poprzez maleńką igłę), wykonuje się go standardowo przy znieczuleniu miejscowym.

 

Równie często stosowanym rozwiązaniem jest botoks. Choć zastrzyki z botoksu również są bardzo skuteczne i efekt osiągnięty z ich pomocą jest zbliżony do efektów po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, nie jest on pozbawiony wad. Przede wszystkim, nie każda kobieta może zdecydować się na botoks, ponieważ (rzadko, ale jednak) może on wywoływać reakcje alergiczne. Pierwsze efekty są widoczne zaraz po zabiegu, ale ostateczny kształt usta uzyskują po około tygodniu. Zabieg należy powtarzać dla utrzymania efektu.

Jeszcze jedną propozycją są implanty sylikonowe. Choć jest to już zabieg nieco bardziej inwazyjny niż wyżej wymienione, także wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i w warunkach ambulatoryjnych. Wiele kobiet decyduje się na takie rozwiązanie z racji tego, iż efekty zabiegu są trwałe – nie trzeba go powtarzać.